Архів категорії: Конкурси

ІV Всеукраїнський Турнір юних натуралістів

21-23 березня 2017 року в місті Києві в Національному еколого-натуралістичному центрі учнівської молоді Міністерства освіти і науки України було проведено командне змагання учнів 6-9 класів загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів у вмінні вирішувати дослідницькі природничо-наукові проблеми – ІV Всеукраїнський Турнір юних натуралістів.

Турнір, як форма  змагання, не схожий на звичні олімпіади  або на дослідницькі проекти, хоча поєднує в собі риси і того, й іншого. Завдання для турніру були сформовані  у вигляді проблем з різних  галузей наук- астрономії, біології, географії, фізики, хімії та математики.

Цього року у фіналі взяли участь 9 команд (з 27 команд заочного туру) з Вінницької, Дніпропетровської, Житомирської, Одеської, Рівненської, Сумської областей. Три команди представляли Дніпропетровщину,  дві з яких – від нашого району.  Команда «Мальва» Добронадіївського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад»  у складі  Бовканюк Дар’ї, Галайди Мирослави, Єфанової Тетяни, Калашник Дар’ї,  Панжинського Богдана, Сторожука Валерія під керівництвом  Панжинської Тетяни Миколаївни,  Тиндик Валентини  Миколаївни та команда «Маківка» Томаківської загальноосвітньої  школи  І-ІІІ ступенів №2- Давиденко Людмили, Ляшенко Яни, Кизими Катерини, Солошенка Ігоря, Рябоволенка Едуарда, Шмалька Дмитра під керівництвом Грейцер    Ірини Миколаївни,   Суліменко  Віти  Василівни.

Захід почався з урочистого відкриття, продовжився творчим  завданням «Представлення команди», а завершився день яскравим  шоу-виступом від музею популярної науки і техніки «Експериментаніум».

Другий день був присвячений науковим боям між командами, під час яких обговорювалися  рішення турнірних завдань.

В останній день для учасників Всеукраїнського турніру педагогічним колективом Київського Палацу дітей та юнацтва  була проведена гра-конкурс «Хочу  все знати»,  відбулось урочисте закриття турніру.

Команда «Маківка» Томаківської загальноосвітньої  школи  І-ІІІ ступенів №2 отримала диплом як найбільш інтелектуальна команда та приз глядацьких симпатій.

Не дивлячись на прикрощі, які супроводжували обидві команди під час турніру, діти залишилися задоволеними, тому що їм вдалося  побувати в столиці та відвідати  визначні місця для кожного українця – майдан Незалежності,  алею  Героїв Небесної Сотні,  Києво-Печерську лавру, галерею «Мистецький Арсенал».

Панжинська Т.М. – вчитель математики Добронадіївського НВК «І-ІІІ ст. ЗОШ–ДНЗ»

 

Знову в лідерах конкурсу на кращу бізнес-ідею

Знову в лідерах конкурсу на кращу бізнес-ідею

Третій рік поспіль у квітні місяці на базі Дніпропетровського  національного університету залізничного транспорту імені академіка В. Лазаряна відбувається завершальний етап конкурсу-захисту на кращу проектну  бізнес-ідею серед старшокласників загальноосвітніх навчальних закладів, започаткованого головою Томаківської районної ради Скрипченко Наталією Миколаївно та кандидатом економічних наук, доцентом  кафедри «Економіки і менеджменту» економіко-гуманітарного факультету закладу Тесленко Тетяною Вікторівною.

Сьогодення  вимагає вміння переробляти  знання у цікаві ідеї, генерувати щось нове. З цією метою близько сотні старшокласників загальноосвітніх шкіл Томаківського, Солонянського та Павлоградського районів зібралися в актовій залі вишу, щоб представити і підтримати  авторів дванадцяти найбільш креативних  проектних бізнес – ідей, що змагалися за першість.

Учасників зустрічі  вкотре  вразила гостинність і доброзичливість господарів,  тепла і довірлива атмосфера зняла напругу і тривогу та сприяла свободі самовираження. Учнів оцінювало компетентне журі у складі викладачів ДНУЗТ. Учасникам  було приємно ділитися своїми ідеями з людьми, які уважно слухали, старанно осмислювали почуте і давали професійні  поради та рекомендації.

Презентували  свої бізнес-ідеї,  адаптовані під сучасні реалії, 5 учасників Томаківського району: Богдан Софія «Організація піших екскурсій «Томаківські химери»» (Зорянський НВК “ЗОШ І-ІІІ ст. – ДНЗ», вчитель Журавель М.М.); Максимчук Роман «Виготовлення екоупаковки на основі бджолиного воску» (Чумаківська ЗОШ І-ІІІ ступенів, вчитель Заболотня О.В.); Онопрієнко Анастасія «Горіховий бізнес» та Рябоволенко Едуард «Майстерня з ремонту велосипедів» (Томаківська ЗОШ І-ІІІ ступенів №2, вчитель Суліменко В.В.); Чобота Інна «Виготовлення канзаші» (Настасівська ЗОШ І-ІІІ ступенів, вчитель Селезньова К.А.)

Представлені бізнес – ідеї вражали нетрадиційним підходом, різноманітністю тем, новизною, доцільністю впровадження та прибутковістю.

Членами журі було визначено 5 переможців та нагороджено всіх учасників грамотами та цінними подарунками. Вручав нагороди ректор Дніпропетровського національного університету залізничного транспорту імені академіка В. Лазаряна, професор, доктор технічних наук Пшінько О.М. Олександр Миколайович побажав юним бізнесменам втілити в життя їхні ідеї, адже всі вони наповнені змістом та креатином, і наголосив, що талановита молодь – це репутація країни.

Усі отримали позитивний досвід спілкування, відчули здорову конкуренцію, мали можливість порівняти себе з іншими учасниками.

Кожна ідея по-своєму була цікава, та найперспективнішими визнано розробки учнів нашого району:

  • І місце – Максимчук Роман, «Виготовлення екоупаковки на основі бджолиного воску» (Чумаківська ЗОШ І-ІІІ ступенів, вчитель Заболотня О.В.);
  • ІІ місце – Онопрієнко Анастасія, «Горіховий бізнес» (Томаківська ЗОШ І-ІІІ ступенів №2, вчитель Суліменко В.В.)

Переможці змагання отримали грамоти та грошові подарунки, спонсором конкурсу була благодійна організація «Фонд соціального розвитку» Сергія Касьянова. Однак, основним подарунком для кожного учасника було  налаштування на нові перемоги, цікаві дослідження і феноменальні здобутки, які у житті очікують небайдужих активних старшокласників.

Суліменко Віта Василівна
вчитель географії Томаківської ЗОШ І-ІІІ ст. №2

Видавництво "ІТ-книга"

Інтерактивний конкурс-квест з інформатики “Айтішка” (2017)

Видавництво “ІТ-книга” запрошує взяти участь в інтерактивному конкурсі-квесті з інформатики “Айтішка” для учнів 5-7 класів. Основний етап конкурсу пройде 22 квітня (власне квест), а фінальний (змагання з програмування у Скретчі) – 13 травня. Квест відбуватиметься в режимі “ріал тайм”. До фіналу вийдуть ті, хто пройде найбільше кімнат за 1,5 години.

Завдання конкурсу базуються на матеріалі програми з інформатики для 5 класу. Переможець отримає цінний приз – планшетний ПК, а його вчитель – винагороду 1000 грн.

Сайт конкурсу: itknyga.com.ua. На ньому можна зареєструватися та пройти БЕЗКОШТОВНИЙ пробний квест.

Вартість участі 1 учня становить 20 грн.

Обласний конкурс з веб-дизайну 2016

Результати І (заочного) туру конкурсу з WEB-дизайну у Дніпропетровській області

 Список фіналістів І (заочного) туру обласного конкурсу зWEB-дизайну

№ з/п Прізвище, ім’я Назва закладу
1. АБРАМОВ Денис учень 10 класу комунального закладу освіти “Криворізька гімназії № 91” Криворізької міської ради;
2. АНІКЄЄВ Ігор учень 10 класу комунального закладу освіти “Навчально-виховний комплекс № 12 “загальноосвітній навчальний заклад І ступеня − гімназія” Дніпровської міської ради, вихованець комунального позашкільного навчального закладу “Дніпропетровський обласний центр науково-технічної творчості та інформаційних технологій учнівської молоді”;
3. АНТОНЕНКО Данило учень 10 класу комунального закладу освіти “Криворізька загальноосвітня школа І − ІІІ ступенів № 86” Криворізької міської ради;
4. АРТУГАНОВ Ілля учень 9 класу комунального закладу освіти “Ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою” Дніпровської міської ради”;
5. БРОВКО Олександр учень 8 класу комунального закладу освіти “Криворізька спеціалізована школа № 107” Криворізької міської ради;
6. ГОРДІЄНКО Олег учень 8 класу комунального закладу освіти “Криворізької загальноосвітньої школи І−ІІІ ступенів № 82” Криворізької міської ради;
7. ГОРДІЙЧУК Владислав учень 10 класу учень комунального загальноосвітнього навчального закладу “Гімназія № 15” м. Нікополь;
8. ГРИЦЕНКО Анастасія учениця 11 класу комунального закладу освіти “Криворізький Жовтневий ліцей” Криворізької міської ради, вихованка комунального позашкільного навчального закладу “Станція юних техніків” Металургійного району Криворізької міської ради;
9. ГРІФ Дарій учень І курсу професійно-технічного училища № 6
м. Дніпро;
10. ГУМЕНЮК Дар’я учениця 7 класу комунального закладу освіти “Криворізька загальноосвітня школа І − ІІІ ступенів № 72” Криворізької міської ради;
11. ДЕМА Андрій учень 10 класу комунального закладу освіти “Криворізький Центрально-Міський ліцей” Криворізької міської ради;
12. ДРУЧЕНСЬКИЙ Єгор учень 10 класу комунального закладу освіти “Середня загальноосвітня школа № 120” Дніпровської міської ради, вихованець комунального позашкільного навчального закладу “Дніпропетровський обласний центр науково-технічної творчості та інформаційних технологій учнівської молоді”;
13. ЄВТУХОВ Ілля учень 10 класу комунального закладу “Нікопольська середня загальноосвітня школа І − ІІІ ступенів № 2”, вихованець комунального позашкільного навчального закладу освіти “Нікопольський міжшкільний центр трудового навчання та технічної творчості”;
14. КОВАЛЬОВА Аліса учениця 10 класу комунального закладу освіти “Криворізький Центрально-Міський ліцей” Криворізької міської ради;
15. КОВАЛЬСЬКА Надія учениця 10 класу комунального закладу освіти “Криворізька гімназія № 49” Криворізької міської ради;
16. КОНОВАЛЕНКО Артур учень 9 класу комунального закладу освіти
“Широківська середня загальноосвітня школа №1 – загальноосвітній навчальний заклад І − ІІІ ступенів”;
17. КОРОГОДСЬКИЙ Данііл учень 10 класу комунального закладу освіти “Середня загальноосвітня школа № 120” Дніпровської міської ради, вихованець комунального позашкільного навчального закладу “Дніпропетровський обласний центр науково-технічної творчості та інформаційних технологій учнівської молоді”;
18. КОСТІНА Марина учениця 11 класу комунального закладу освіти “Криворізький обласний ліцей сільської молоді”;
19. КРУТІЙ Михайло учень 8 класу комунального закладу освіти “Середня загальноосвітня школа № 2” Дніпровської міської ради,
вихованець комунального позашкільного навчального закладу “Дніпропетровський обласний центр науково-технічної творчості та інформаційних технологій учнівської молоді”;
20. КСЕНОФОНТОВА Анастасія учениця 8 класу комунального закладу освіти “Криворізька загальноосвітня школа І − ІІІ ступенів № 72” Криворізької міської ради;
21. КУЗНЄЦОВ Олександр учень 10 класу комунального закладу освіти “Криворізький гуманітарно-технічний ліцей № 129” Криворізької міської ради;
22. КУКСЕНКО Дарина учениця 7 класу комунального закладу освіти “Криворізький Центрально-Міський ліцей” Криворізької міської ради, вихованка комунального позашкільного навчального закладу “Центр позашкільної освіти “Зміна” Центрально-Міського району м. Кривого Рогу”;
23. КУРОЧКІН Максим учень 10 класу комунального закладу освіти “Криворізька загальноосвітня школа І − ІІІ ступенів № 69” Криворізької міської ради;
24. ЛИТВИНОВ Владислав учень 9 класу комунального закладу освіти “Криворізький Центрально-Міський ліцей” Криворізької міської ради, вихованець комунального позашкільного навчального закладу “Центр позашкільної освіти “Зміна” Центрально-Міського району м. Кривого Рогу”;
25. ЛЯШЕНКО Роман учень 8 класу комунального закладу освіти “Криворізька загальноосвітня школа І − ІІІ ступенів № 69” Криворізької міської ради;
26. МАРОЧОК Станіслав учень 11 класу комунального закладу освіти “Спеціалізована середня загальноосвітня школа № 22 з поглибленим вивченням іноземної мови” Дніпровської міської ради;
27. МАСЛАК Альбіна вихованка комунального позашкільного навчального закладу “Будинок творчості дітей та юнацтва м. Покров”;
28. НОВИЦЬКА Анна учениця 10 класу комунального закладу освіти “Навчально-виховний комплекс № 12 “загальноосвітній навчальний заклад
І ступеня − гімназія” Дніпровської міської ради, вихованка комунального позашкільного навчального закладу “Дніпропетровський обласний центр науково-технічної творчості та інформаційних технологій учнівської молоді”;
29. ОКСЕНЮК Єлизавета учениця 10 класу комунального закладу освіти “Криворізький гуманітарно-технічний ліцей № 129” Криворізької міської ради;
30. РИБАЛКА Анна учениця 9 класу комунального закладу освіти “Навчально-виховний комплекс № 12 “загальноосвітній навчальний заклад
І ступеня − гімназія” Дніпровської міської ради, вихованка комунального позашкільного навчального закладу “Дніпропетровський обласний центр науково-технічної творчості та інформаційних технологій учнівської молоді”;
31. РИЖЕНКО Іван учень комунального закладу освіти “Колегіуму № 11 “загальноосвітній навчальний заклад І − ІІІ ступенів м. Новомосковська;
32. СЕРГІЄНКО Андрій учень 10 класу комунального закладу освіти “Криворізька загальноосвітня школа І − ІІІ ступенів № 117” Криворізької
міської ради;
33. СКУЛИМОВСЬКА Владислава учениця 9 класу комунального закладу освіти “Криворізька гімназія № 91” Криворізької міської ради;
34. СОРОКА Ярослав учень 10 класу комунального закладу освіти “Криворізька загальноосвітня школа І − ІІІ ступенів
№ 61” Криворізької міської ради;
35. СТРАШКО Олександр учень 10 класу комунального закладу освіти “Криворізький гуманітарно-технічний ліцей № 129” Криворізької міської ради;
36. СТРЕЛЬНІКОВ Даниїл учень 9 класу комунального закладу освіти “Криворізька гімназія № 49” Криворізької міської ради;
37. ФАТЄЄВА Тетяна учениця 10 класу комунального закладу освіти “Дніпровська середня загальноосвітня багатопрофільна школа I − III ступенів” Верхньодніпровської району”, вихованка комунального позашкільного навчального закладу “Клубу юного техніка” Верходніпровського району;
38. ШИРОКОСТУП Богдан учень 11 класу комунального закладу освіти “Ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою” Дніпровської міської ради;
39. ШКЕПА Артем учень 9 класу комунального закладу освіти “Ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою” Дніпровської міської ради”.

 

Бобер 2016

Шановні учні, батьки та педагоги, звертаємо вашу увагу на те, що черговий етап міжнародного конкурсу з інформатики Бобер 2016 відбудеться 6-8 листопада 2016 року.

До участі запрошуються учні 2-11-х класів.  Демоверсію конкурсу 2015 року для ОС Windows та Linux та Пояснення до розв’язків всіх завдань  додано у “Архів завдань“.  Обов’язково скористайтеся ними при підготовці до наступного конкурсу.

Просимо шкільних координаторів подати заявки та відскановані копії квитанцій про оплату районному координатору (Паславському С.К.) на електронну пошту відділу освіти osvita-tomak@ukr.net до 10  жовтня.

Рекомендований благочинний внесок становить 16 гривень за одного учасника.

Переказ здійснювати на рахунок Благодійного фонду «Ліцей», Філія АТ «Укрексімбанк»

Р/р 260050004560, МФО 325718, код 22360064(з поміткою “Благочинні пожертви на організацію конкурсу “Бобер”) Всі необхідні електронні  документи та   інструкції  шкільним координатораму цьому архіві.

КОЛОСОК-2016 (осінній)

Інформація про осінній “Колосок-2016” для учнів та їх батьків

Шановні учні та вчителі Томаківського району, зверніть увагу, що 25 листопада 2016 року відбудеться осінній етап Міжнародного природничого інтерактивного учнівського конкурсу „Колосок-2016”.

В конкурсі можуть прийняти участь учні 1-10 класів.

Для підготовки до конкурсу організатори рекомендують ознайомитись з Матеріалами для підготовки до конкурсу “КОЛОСОК-осінній-2016″

Заявки для участі у конкурсі подавайте шкільним координаторам.

Інформація про осінній “Колосок-2016” для шкільних координаторів

Для підготовки та організації І етапу конкурсу “Колосок-2016” рекомендуємо ознайомитися з сторінкою Запитання і відповіді для координаторів” та переглянути “Положення про Міжнародний інтерактивний учнівський природничий конкурс “КОЛОСОК””

Перемоги у грі «СОКІЛ» («ДЖУРА»)

 16 – 21 червня 2016 року проведено ІІ (обласний) етап Всеукраїнської дитячо – юнацької військово – патріотичної гри « Сокіл» («Джура») , найкращої гри, яка вчить молодь бути сильною, мудрою, любити рідний край і захищати свою Батьківщину.

У заході взяла участь команда (рій) «Чайка» Преображенської ЗОШ І-ІІІ ступенів у складі Маляренка Дмитра, Міняйла Івана, Мокієнка Вадима, Чіпця Сергія, Краснокутського Володимира, Колісника Івана, Коваль Анжеліки та Краснокутської Вікторії під керівництвом  Панченка Р.М., вчителя Захисту Вітчизни  і Бубиря В.О., вчителя історії,за підтримки начальника відділу освіти Ю.А.Присташ , директора школи Аксьонова С.М, вчителя фізичної культури Залюбовського М.В.   У змаганнях, що проходили  у Дніпрі та Новомосковську, команда виборола ІІІ місце у конкурсі стрільби з пневматичної зброї. ІІІ місце в індивідуальному  заліку цього ж конкурсу отримала Коваль Анжеліка, виявивши влучність і впевненість.

Найбільшою несподіванкою і приємним сюрпризом був приз глядацьких симпатій у конкурсі «Ватра».

Діти набралися позитиву , відчули себе успішними громадянами нашої держави.

Міжнародний мовно-літературний конкурс імені Тараса Шевченка на Томаківщині

У рамках відзначення 200 річчя з дня народження Т.Г. Шевченка школярі Томаківського району взяли участь у Міжнародному мовно – літературному конкурсі імені Тараса Шевченка

15 грудня 57 учнів із 15 загальноосвітніх навчальних закладів взяли участь у ІІ районному етапі конкурсу, де переможцями стали:

  • Ужва Анна, 5 клас, Преображенська ЗОШ І-ІІІ ступенів;
  • Тищенко Тетяна, 7 клас, Томаківська ЗОШ І-ІІІ ступенів №1;
  • Лавринович Олександр, 8 клас Томаківська ЗОШ І-ІІІ ступенів №1;
  • Гармаш Катерина, 9 клас, Китайгородська ЗОШ І-ІІІ ступенів;
  • Кравець Поліна, 10 клас, Томаківська ЗОШ І-ІІІ ступенів №1;
  • Кулик Дар`я, 11 клас, Томаківська ЗОШ І-ІІІ ступенів №2.

Роботи цих дітей були направлені на ІІІ обласний заочний етап конкурсу.

Тетяну Тищенко, Поліну Кравець, Дар’ю Кулик було запрошено на обласний очний етап.

Здатність критично мислити, аналізувати мовно – літературний та культурно- історичний матеріал проявили наші конкурсанти, але конкурс на те і конкурс, щоб були переможці. Отож, треті місця вибороли Тетяна Тищенко (вчитель Сергійчук Т.О.) і Поліна Кравець (вчитель Хижняк І.В.) і стали учасниками фінального етапу Міжнародного літературного конкурсу, який відбудеться 15 лютого у м. Дніпропетровську.

Успіху вам, дівчатка!

XIV Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика

В рамках відзначення 200-річчя з дня народження Т.Г. Шевченка пройшов XIV Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика.

Прагнення до знань державної української мови, розвиток творчого потенціалу і креативності об’єднало 622 школярі 15 загальноосвітніх навчальних закладів Томаківського району, які взяли участь у І етапі XIV Міжнародного конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика.

У ІІ етапі 107 кращих знавців мови серед учнівської громади підносили її престиж, прагнули розкрити генетичний код української нації.
Серед 7354 школярів ІІІ обласного заочного етапу було і четверо від Томаківського району:

  • Каряка Владислава, 3 клас, Томаківська ЗОШ І-ІІІ ступенів №1;
  • Тищенко Тетяна, 7 клас, Томаківська ЗОШ І-ІІІ ступенів №1;
  • Ібрагімова Уляна, 8 клас Михайлівська ЗОШ І-ІІ ступенів;
  • Кравець Поліна, 10 клас Томаківська ЗОШ І-ІІІ ступенів №1.

У очному турі взяло участь троє школярів, показавши високі результати.
Серед учасників IV підсумкового загальнонаціонального етапу є і наша зіронька – Кравець Поліна (вчитель Хижняк І.В.).

На відкриття загальнонаціонального етапу конкурсу, який відбувся 25 січня 2014 року у Дніпропетровську, було запрошено наших талановитих читців поезій Кобзаря Вишаренко Поліну (Настасівська ЗОШ І-ІІІ ступенів), Ібрагімову Уляну (Михайлівська ЗОШ І-ІІ ступенів), бандуристів Сачко Богдану (Томаківська ЗОШ І-ІІІ ступенів №1), Сторчак Анну (Томаківська ЗОШ І-ІІІ ступенів №2), та їх керівників Михайльо Л.Т., Ібрагімову В.І., Король Г.М..

Високу честь відкривати загальнонаціональний етап конкурсу мали томаківчани завдяки титанічній праці вчителів української мови і літератури та перемогам у обласних етапах олімпіади і мовознавчих конкурсах дітей.

Зі сцени звучали твори Кобзаря «Думи мої, думи…», «Тече вода, з-під явора»,»Якби мені черевики», «Не женися на багатій», « Мені однаково». Учасників мовного марафону вітав фундатор МГО «Інститут Україніки», уповноважений представник Ліги українських меценатів та Національної спілки письменників України Олексій Лазько; письменник – перекладач , член Національної спілки письменників України Семен Заславський, який прочитав свій переклад «Заповіту» російською мовою.

Лідія Іванівна Піскорська, завідувач навчально – методичної лабораторії української мови і літератури Дніпропетровського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти подякувала викладачам інституту та педагогам області за бездоганну працю та любов до рідної мови, яку вони передають своїм вихованцям.

Переможців попереднього етапу Конкурсу відзначено почесними дипломами та подарунками, а учасників заходу – пам’ятними подарунками від ліги Українських меценатів та Національної спілки письменників.

Серед 5 мільйонів дітей із 26 країн світу, яких об’єднав конкурс, є і томаківчани!

Полиглот предлагает интересную методику изучения английского языка, всего за 16 уроков!