Стажування молодого вчителя

Стажуванню молодого вчителя — перспективний засіб забезпечення професійного становлення педагога. Тому необхідно приділити особливу увагу стажуванню молодого вчителя, адже багато залежить від того, хто буде поруч із молодим учителем, стане його наставником, підтримає його, допоможе знайти правильне рішення у складних ситуаціях, повірити у власні сили. Педагогічне шефство, наставництво дає можливість управляти процесом професійного становлення молодого педагога, допомагає досвідченому вчителю працювати з молодими спеціалістами у тісному контакті, за якого передача останнім знань, умінь і навичок, розвиток їхніх професійних здібностей, набуття педагогічної майстерності є найбільш ефективною.

Яким чином організовується стажування молодих спеціалістів у загальноосвітніх навчальних закладах?

Перший етап стажування молодого вчителя — ознайомлення молодого вчителя з вимогами до професії, його включення в самостійну професійну діяльність, зіставлення рівня готовності до роботи з вимогами навчально- виховного закладу.

Другий етап стажування молодого вчителя — процес подолання труднощів у навчальній діяльності та початок формування майстерності молодого вчителя.

Третій етап стажування молодого вчителя — етап високої адаптованості, яка склалася як результат ефективної діяльності вчителя на попередньому етапі. Молодий вчитель характеризується високим рівнем самостійності, творчим підходом до навчальної діяльності.

На всіх трьох етапах стажування молодий вчитель знаходиться у протиріччі між зростаючими вимогами до професійної майстерності педагогів та недостатнім рівнем власної кваліфікації. Тому вчитель-початківець потребує особливої уваги з боку адміністрації, педагогічного колективу.

Провідна роль у забезпеченні стажування молодих спеціалістів належить адміністрації шкіл. Відповідальність за його проведення покладається на директора чи його заступника з навчально-виховної роботи.

Структура методичної роботи з молодими вчителями в загальноосвітньому навчальному закладі Стажування молодого вчителя

Матеріали підготувала методист методичного відділу відділу освіти Томаківської райдержадміністрації Заєць В.М.

Залишити відповідь

Увійти через: