ФОЛЬКЛОРНО – ЕТНОГРАФІЧНА ЕКСПЕДИЦІЯ «ДО НАРОДНИХ ДЖЕРЕЛ»

З метою посилення національно – патріотичного виховання дітей та учнівської молоді, формування патріотизму та громадянськості,  залучення до глибокого вивчення та пропаганди регіональної культурної спадщини її мешканців на базі Томаківського району працювала літня обласна фольклорно – етнографічна експедиція « До народних джерел», очолювана Хоменко О.М., заступником  директора КПНЗ» ДОДЮК» «Веснянка», Марфабудніновою М.М. та Карпович В.Є., методистами групи аналізу у сфері гуманітарної освіти та навчання молоді Дніпропетровського національного університету ім.. О.Гончара.

При підтримці відділу освіти  Томаківської райдержадміністрації (начальник Присташ Ю.А.) та допомозі Центру творчості молоді (директор Чернишов А.В.), районного Будинку школяра (директор Федоркіна Т.В.) учасники експедиції відвідали картинну галерею, бібліотеку та музей в смт. Томаківці (директор Леперда С.В.), здійснили екскурсію до пам’ятника дітям, по звірячому закатованим фашистами в с. Михайлівці (директор Важницька Т.В.) до кромлеху у с. Мирове. Перший день закінчився вечером знайомства, організованим  педагогами Томаківської ЗОШ І-ІІІ ст.№1 (директор Філь Т.П.).

Екскурсію до шкільного краєзнавчого музею, зустріч з сільськими майстринями і носіями перлин народної мудрості організували у Добронадіївському НВК (директор Рубан А.Т.), а майстер – клас з лозоплетіння, знайомство з народно – обрядовими  піснями  у виконанні місцевих жительок, відвідини сільського музею – у Вищетарасівській ЗОш І-ІІІ ступенів (директор Краснодемський Ю.Й.). З народними обрядами у селі та експозицією рушників познайомились у Виводівській ЗОШ І-ІІІ ступенів (директор Куліш Н.В.)

Ввечері гості відвідали святковий концерт до Дня Конституції України та Дня Молоді на центральный площі смт. Томаківки.

Позитивні враження і масу цінного матеріалу отримали учасники експедиції і в Преображенській ЗОШ І-ІІІ ступенів (директор Аксьнов С.М.), а з обрядом «Випікання дивню» та виступом фольклорного ансамблю «Берегиня» мали змогу ознайомитись у Кисличуватській ЗОШ І-ІІІ ступенів (директор Алєксєєва С.С.)

Незабутню зустріч та комфортне проживання членам експедиції забезпечили педагоги і школярі Томаківської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 (директор Шевченко Т.Ю.).

Організатори експедиції щиро вдячні   сільським головам, громадам, педагогам та школярам за гостинність і невичерпні народні  джерела, якими славиться наша Томаківщина

Залишити відповідь

Увійти через: