Міжнаціональна толерантність в українському суспільстві

Реалізовуючи у регіоні завдання Президента України щодо зміцнення міжнаціональної злагоди та порозуміння, задоволення культурних та освітніх потреб національних меншин, у Томаківській ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 відбулася районна конференція на тему «Міжнаціональна толерантність в українському суспільстві». На заході були присутні заступник голови райдержадміністрації В.О. Хведчук, завідувач сектору інформаційної діяльності  та комунікації з громадськістю Т.М. Бурса, методист методичної служби відділу освіти В.І. Ібрагімова, уповноважена посадова особа юстиції О.А. Трубіцина, адміністрація школи, старшокласники.

Толерантність – це здатність сприймати без агресії думки, спосіб життя оточуючих. Чи завжди ми толерантні до близьких і малознайомих людей? Чи ставимося до людей так, як хочемо, щоб ставились до нас? Над цим питанням працює творчий колектив Томаківської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 на уроках етики, християнської етики, виховних годинах та батьківських всеобучах. Тому, досліджуючи проблему толерантності серед старшокласників, психолог Н.М. Федак з гордістю відзначила, що низького рівня  терпимого ставлення в учнівському колективі немає, а з віком він ще й зростає із середнього до високого.

Юні дослідники віднайшли цікаві факти із виникнення толерантності в суспільстві, її існування, чинники. Учень 11 класу Мірошниченко Євгеній повідомив про історію та лексичне значення поняття, учениця 10 класу Кравець Поліна дослідила тему толерантності в літературних творах, учениця 10 класу  Сокур Юлія розкрила чинники, що впливають на толерантність в суспільстві. Цікаво було дізнатися, що з 1989 року по 2011 кількість вірменів на Україні зросла в 1,8 разів, кримських татар – у 5,3 рази. На початок 2007 року за даними Департаменту міграційної служби в Україні зареєстровано 2275 біженців із 50 країн світу. Юля торкнулася і напрямків державної політики, спрямованих на підвищення рівня толерантності в  країні. Про толерантність з юридичної точки зору розповіла Ольга Анатоліївна Трубіцина.

Захоплюче розповідала про країну  мігрантів — США — волонтер Корпусу Миру міс Ханна Фленері, яку дитячий колектив уже вважає українкою, настільки міцні і доброзичливі у них стосунки

Дякуючи організаторам конференції, вчителю історії Т.П. Асмоловій, шкільному психологу Н.М. Федак, дирекції школи, Валерій Олександрович зауважив, що саме завдяки розумінню толерантності в Україні, належній увазі до національних меншин, задоволення їх освітніх і культурних потреб ми маємо міжнаціональну злагоду, мирне співіснування у державі.

Залишити відповідь

Увійти через: