Обласному клубу директорів сільських шкіл «Перспектива» – 10 років

Десять років тому в нашій області  пройшов огляд-конкурс «На крашу сільську школу». Його метою було пошук сучасних моделей навчальних закладів, які б були прообразом школи майбутнього, дають якісну, ефективну освіту, доступну для кожної сільської дитини. Всього в конкурсі взяли участь 342 сільських навчальних заклади області, з числа яких журі визначило 20 кращих. Серед них наша Чумаківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, директор Сергійчук О. С. – лідер і менеджер, прогност і консультант, організатор і методист. Після проведення  такого конкурсу директори шкіл-призерів створили свій обласний професійний клуб.  І ось уже десять років мають можливість постійно обмінюватись досвідом, новими ідеями та інноваційними проектами, знайомити широку громадськість із досягненнями своїх навчальних закладів. Таке спілкування в клубі є невичерпним джерелом педагогічних ідей, досвіду підвищення якості навчально-виховного процесу.

16 квітня колектив Чумаківської ЗОШ І-ІІІ ступенів сердечно вітав гостей членів професійного клубу  директорів  сільських загальноосвітніх навчальних закладів області та показував результат наполегливої та завзятої праці талановитих творчих педагогів школи, їх керівника у тісній співпраці із органами місцевого самоврядування, батьками і власниками підприємств агропромислового комплексу. Педагогічний колектив школи зробив усе, аби присутні почувалися зручно та комфортно.

За традицією делегацію директорів області  перед в’їздом у село зустрів Рябовол М. Г., голова батьківського комітету, начальник лікарні державної ветеринарної медицини в Томаківському районі, випускник цієї школи. Зустріч розпочалася невеличкою мандрівкою в історичне минуле села.

У ювілейному засіданні клубу взяли участь Скрипченко Н. М., голова районної ради, Кугенко В. П. заступник голови райдержадміністрації, Машихіна П. Б., доцент кафедри гідравліки та водопостачання Дніпропетровського національного університету залізничного транспорту ім. академіка В.Лазаряна, Присташ Ю.А., начальник відділу освіти Томаківської РДА,Терпеловська В. А., Чумаківський сільський голова . Які звернулися до гостей із словами вітання та ознайомили присутніх ……….

Є школи, в яких цінується Слово, – і це добре!  Є школи, в яких цінується Діло, – і це добре! Є школи, в яких цінується особистість  – і це відноситься до Чумаківської школи. Саме про це говорила директор школи Сергійчук О. С.,презентуючи навчальний заклад , про наукові засади та інноваційні аспекти управління інноваційною  діяльністю закладу, повною мірою висвітлила здобутки педагогічного та учнівського колективу навчального закладу. А їх немало.

 Навчально-методичну роботу у методичній панорамі «Сучасні підходи до організації та розвитку проектної та науково-дослідницької діяльності вчителів та учнів у навчальному закладі» презентувала Ігнатченко Н. В., заступник директора з навчально-виховної роботи.

Гості переконалися, що в науковому товаристві «Джерело» гуртуються справжні науковці, розумні та допитливі. Оригінально презентували себе юні екологи, біологи філологи, краєзнавці. Шкільне «Джерело» кожного року поповнюється новими іменами учнів школи: талановитих, цілеспрямованих, активних, впевнених, які з гордістю несуть по життю звання учня Чумаківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів. Кріпак Ю., учениця 5 класу та її керівник Запорізька Н. М.  з проектом «Сім чудес Чумаків».

Підтримку пошукової діяльності учня в галузі гуманітарних дисциплін здійснює Соболь І. О., вчитель української мови та літератури. ЇЇ учениця із дослідженням свого ім’я

Але найбільше, мабуть, розчулили учасників засідання клубу презентація літературної студії «Роксолана» та композиція «Жінка», керівник Мисюра Л. Г., вчитель української мови та літератури, яка впевнена в тому, що заповітна мрія кожного мислячого педагога – щоб серце вихованця було чутливим до кожного слова, щоб дитяча душа відгукнулась, мов ніжна струна, на тонку музику його душі.

Новий струмінь у творчу майстерню чумачан принесли Заболотня О. В., вчитель географії та біології  із обдарованими учнями школи, учасниками різноманітних конкурсів обласного та Всеукраїнського рівнів, ученицями 11 класу, які презентували свої перемоги та досягнення. Лавріненко О. з проектом «Охорона виду черепаха болотяна»,  з проектом «Відомі земляки» Мисюра А., Лавриненко А. з проектом «Моя квітуча школа».

Під керівництвом Біличенко Н. І., заступника директора з виховної роботи гості мали змогу здійснити екскурсію в шкільний парок, створений руками учнів та батьків школи та відвідати родинний фестиваль « Ми – чумачани».

Незабутнє враження справили  майстер-класи гуртківців школи та їх керівників – батьків   Милували око витинанки, вишивки, дерев’яні вироби. Усе побачене викликало у гостей щире захоплення!

Всі присутні відмітили найважливіший секрет: учнівський і педагогічний колективи, батьківська громадськість, відділ освіти,сільська рада, районне керівництво – це єдина згуртована велика родина. Що колектив школи продемонстрував систему роботи ….., Хотілося продовжувати спілкування, адже меж досконалості педагогічної майстерності керівництва та педагогічного колективу немає.

На завершення семінару, гості відмітили щиру гостинність  закладу, ефективність роботи  ювілейного засідання, подякували за корисну інформацію, наголосили на доцільності впровадження досвіду діяльності Чумаківської школи в  інших закладах області, лунали лише схвальні  відгуки і побажання подальших успіхів.

Заступник начальника відділу освіти з

науково-методичної роботи Міщенко Л. М.

 

Студенты технических специальностей не по наслышке знакомы с чертежами и обычно сами с ними справляются, а что делать, если не получается самому выполнить эти самые чертежи? Есть как минимум два варианта: найти и скачать готовые чертежи или выполнить их на заказ. Более подробно об этом можно почитать здесь

Залишити відповідь

Увійти через: