Омріяні подорожі педагогів Україною

Омріяні подорожі Україною

Людина стає щасливою завдяки трьом речам-            коханню, цікавій роботі і можливості подорожувати.

Іван Бунін

Жовтень-неймовірно красива пора для подорожі  Україною. Ми, освітяни Томаківщини, скористались моментом, коли надворі ще тепло, сільськогосподарські роботи «підігнані», і відвідали Вінницю, Чигирин, і вже вкотре – Запоріжжя.

За словами Анатоля Франса, відомого французького письменника,  дуже багато нас навчають подорожі. Інколи один день, проведений в іншому місці, дає нам більше, ніж десять років життя вдома. Ми, педагоги, прагнемо навчатися впродовж життя, і подорожі – це прекрасна нагода пізнавати нове.

36 освітян із 7 навчальних закладів мали змогу за два дні познайомитись із Вінницею. Ми відвідали музей-садибу імені М.І.Пирогова, Єдиний музей української марки, Вінницьку АРТ галерею, фонтан «Рошен», Мури, Храм капуцинів, літературно-меморіальний музей М.М.Коцюбинського, музей-кав’ярню «Пан  Заваркін і син» і ще багато цікавих об’єктів. Покаталися на катері, придбали сувеніри, випили запашної кави, стали учасниками фестивалю вуличної кухні. Звичайно, двох днів було замало, щоб детально оглянути цікаві місця, але це й не  було метою поїздки. Важливо інше – через декілька днів нашим маршрутом поїхали наші учні!

Канікули у нас розпочалися новою подорожжю. Поїздка в Чигирин для 51 працівника дошкільних і загальноосвітніх закладів стала відкриттям  для себе резиденції і музею Богдана Хмельницького, бастіона  Петра Дорошенка, церкви Петра Калнишевського, храму Петра і Павла. У Суботові на нас чекав родовий маєток гетьмана Війська Запорозького, Іллінська церква, створена за проектом господаря маєтку (саме цю церкву ми бачимо на купюрі номіналом п’ять гривень). Ми побували у Холодному Яру, біля Онуфріївського джерела, біля тисячолітнього дуба Максима Залізняка, у  Мотронинському монастирі та Свято-Троїцькому храмі.  Тут творилася історія України, кожен камінець, кожна стежина нагадували нам про це. Ці місця мають відвідати наші учні!

Щодо Запоріжжя, то освітяни, в рамках методичних об’єднань, відвідували і храми різних віросповідань, і славнозвісну Хортицю, і театри, і завод «Мотор-Січ», і музеї різних напрямків, і ще багато цікавих об’єктів. А нещодавно 85 працівників  із чотирьох навчальних закладів переглянули виставу «За двома зайцями» у Запорізькому театрі імені В. Магара. Переважна більшість педагогів ще й відвідала Запорізький міський дитячий ботанічний сад, що на вулиці Чарівній.

Приємним моментом є те, що кошти на проїзд  до вищезгаданих куточків України було виділено профспілкою освітян Томаківщини, за що окреме спасибі голові РК профспілки Ткачуку О.Л. Ми щиро вдячні і начальнику відділу освіти райдержадміністрації  Присташ Ю.А.,  начальнику відділу освіти, молоді та спорту виконавчого комітету Томаківської селищної ради Калашник В.А.,  начальнику  відділу освіти  Мирівської сільської ради Ганжі І.С. за активізацію і підтримку екскурсійної діяльності серед освітянської спільноти.

Анна Ахматова говорила: «Нема нічого кориснішого для нервів, ніж побувати там, де ти ще не був». Отже, в час невизначеності і стресів  душевну  рівновагу і  гармонію варто шукати у подорожах. Ми подорожуємо не для того, щоб втекти чи заховатись від життя, а для того, щоб життя не втекло від нас.

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.887970931372317.1073741892.598499626986117&type=1&l=7a0d809cdf

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.887971904705553.1073741893.598499626986117&type=1&l=2ef40a62d4

 

Залишити відповідь

Увійти через: