ПЕТРИКІВКА- осередок самобутнього мистецтва і козацької слави

26 жовтня 2016 року 27 педагогів Томаківського району в рамках інтегрованого районного методичного об`єднання заступників директорів з виховної роботи на тему « Національно – патріотичне виховання як основа в системі соціалізації підростаючого  покоління» та класних керівників на тему « Пошуково – краєзнавчий підхід як метод поглиблення практичного спрямування навчально – виховного процесу» відвідали  два екскурсійні об’єкти – Козацьку сотню» у с. Гречане і центр народного мистецтва « Петриківка» у смт. Петриківці.

Мета поїздки – розширення світогляду педагогічної спільноти, адже із 27 учасників заходу 24 у Петриківці були вперше; об`єднання педагогічної громадськості навколо національно – патріотичного виховання школярів; поділитися отриманою інформацією зі своїми вихованцями; поглибити  знання про самобутній розпис.

Спочатку педагоги відвідали козацьку садибу, де познайомилися з побутом козацької родини, відвідали  імпровізований храм, збудований без єдиного цвяха, а також поспілкувалися з незайманою красою козацької  доби – степовим роздоллям з його мешканцями: кіньми, вепрами.

Проте бути в Петриківці  – це означає відвідати осередок самобутнього мистецтва, національний бренд України, центр народного мистецтва « Петриківка». Ми від традиції не відступили і відвідали відомий на Україні і за її межами заклад, який об`єднав у своєму складі 40 відомих майстрів петриківського розпису, серед яких 25 членів Національної спілки художників України  та Національної спілки  майстрів народного мистецтва, 7 Заслужених майстрів народної творчості, лауреатів Міжнародних і Всеукраїнських конкурсів, твори яких входять до численних музейних та приватних колекцій в Україні і за кордоном.

Ми мали нагоду зустрітися із організатором і керівником центру, який було створено у 1991 році, членом НСХУ, Заслуженим майстром народної творчості України Андрієм Андрійовичем Пікушем.  Цікаву, змістовну і позитивну екскурсію нам провів директор центру Василь Григорович  Біленко, за словами якого сфера діяльності закладу – це створення авторських виробів ручної роботи, їх неповторність  (не більше  10 екземплярів з одним малюнком). Василь Григорович розповів багато цікавого і про створення центру, і про майстрів, і про їх роботи, і про особливість  техніки виконання, і про той факт, що ЮНЕСКО прийняло рішення включити петриківський розпис до Списку нематеріальної культурної спадщини людства. Такий почесний статус Україна виборола вперше, тому нам є чим пишатися, адже наш національний культурний скарб визнано в усьому світі. Сьогодні петриківський розпис можна знайти і на Андріївському узвозі у Києві, і у Львові, і у Харкові. І в кожній школі Дніпропетровщини обов’язково є диск  « Петриківки», з матеріалами, необхідними для національно – патріотичного і естетичного виховання школярів.

Майстрині провели  з педагогами майстер – клас із розпису на папері. Вдячні учасники заходу придбали сувеніри і зробили фото на згадку.

 

Залишити відповідь

Увійти через: