ПОЇЗДКА ДО ЛЬВОВА

ПОЇЗДКА ДО ЛЬВОВА

Львів – культурна столиця України , історичний центр якої занесено до  світової спадщини ЮНЕСКО. Завдяки організації голови РК профспілки Ткачука О.Л., при підтримці начальника відділу освіти Присташ Ю.А. 29 педагогів із 10 навчальних закладів мали змогу відвідати славне місто Львів.

Екскурсія розпочалася  з історії Львівської залізниці, оглядин греко – католицького храму ХУІІІ ст.. собору святого Юра та Старого Замку. Освітяни мали змогу познайомитись з найстарішим вищим навчальним закладом України – Національним університетом ім.. І.Я. Франка, адже тема екскурсійної поїздки педагогів – вивчення історичної та літературної спадщини відомих українців, зокрема, Каменяра. Саме на Львівщині написав Іван Якович найкращі твори, тут до нього прийшла слава і безсмертя. З нагоди відзначення у 2016 році 160-  річчя від дня народження та 100-річчя  від дня смерті Каменяра освітяни відвідали і одне з найстаріших європейських кладовищ _ Личаківське – і відділи шану одному з найвідоміших поетів, прозаїків, фольклористів , мислителів України кінця 19 початку 20 століття,  номінованого на здобуття Нобелівської премії Івану Франку. До речі, львів`яни вважають І.Я. Франка і законодавцем у розвитку моди, адже його вміння носити вишиванку як складову чоловічого костюма задало нову тенденцію у розвитку  етностилю.

Цікавими, духовно та емоційно насиченими були екскурсії до Почаївської Лаври (Тернопільська область) та озера Святої Анни (Рівненська область). Вражаючими були екскурсії і замками Львівщини – Олеським, Підгорецьким та Золочівським.

Надовго запам’ятаються освітянам і підземелля Львова, а саме, костел Єзуїтів, де в ранні роки навчався Богдан Хмельницький, «Таємної аптеки», діючої і сьогодні. Історію, архітектурними стилями, естетикою вразили освітян Вірменський собор, Будинок  вчених, Палац Потоцьких.

Звичайно, була і «кава  на шпацер», і сувеніри на згадку,  і фото тих архітектурних пам`яток чи вуличок міста, до яких хочеться  повернутися ще й ще раз.

Громадський діяч, літературознавець Іван Матковський разом з дружиною створили некомерційний проект – показати 12 місць у Львові, які пов’язані з іменем Каменяра, презентували календар « Мандрівка Львом з Іваном  Франком». Бюро подорожей « Тільки у Львові» пропонує гостям екскурсійні подорожі, місця проживання та кухню на ваш смак і гаманець. Відвідайте славне місто Львів, це варто зробити вже сьогодні!

 

 

Залишити відповідь

Увійти через: