Результати обласної олімпіади з правознавства

скачать Протоколи результатів олімпіади, завдання відповіді…

 

ІІІ етап Всеукраїнської олімпіади з правознавства

(26 січня 2012 року)

 

На підтримку учнів, які мають підвищену мотивацію до навчання, 26 січня 2012 року у Дніпропетровському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти було проведено ІІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з правознавства. В ній приймали участь учні 9-11 класів.

На урочистому відкритті учасників олімпіади вітали представники ректорату ДОІППО, викладачі Дніпропетровського національного університету ім. О.Гончара, члени журі і оргкомітету. Зі щирими вітальними словами до учасників олімпіади звернулися голова журі, декан юридичного факультету ДНУ ім. О. Гончара Сергій Іванович Поляков та ректор ДОІППО Михайло Ілліч Романенко. У своїх зверненнях до учнів наголошувалась важливість для кожного юного громадянина української держави знання юридичної науки і вітчизняного законодавства та виконання їх положень, велася коротка розмова про підняття статусу правознавства. Учнів було ознайомлено із регламентом проведення олімпіади.

У обласному етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з історії взяли участь 102 учні з усіх регіонів області (окрім Широківського району). За звання кращих учнів-правознавців змагалися 26 учнів 9 класу, 42 учні 10 класу і 34 учні 11 класу.

Виконання завдань з правознавства було організовано відповідно до шкільної програми. Зважаючи на те, що у обласному етапі інтелектуальних змагань по праву змагаються учні попередніх етапів, які мають високий рівень підготовки, завдання було підібрано як прості у виконанні учнями, так і підвищеної складності, але із обов’язковим врахуванням структури завдань ІV етапу Всеукраїнської олімпіади з правознавства попередніх років та рекомендацій Міністерства освіти і науки, молоді і спорту України 2011 року. Серед таких завдань були тестові завдання закритого типу, що містили загальнотеоретичні питання, питання з конституційного, трудового, сімейного, кримінального, адміністративного, цивільного права. У кожному класі обов’язковими були питання, що передбачали вміння аналізувати, зіставляти та узагальнювати юридичні факти. Обов’язковими також для кожного класу були юридичні задачі, що орієнтувалися не лише на знання чинного законодавства, а і на уміння застосовувати його в процесі розгляду конкретних правовідносин.

Учні працювали над виконанням завдань три години, після чого роботи були перевірені компетентним журі, до складу якого увійшли провідні вчені юридичного факультету Дніпропетровського національного університету імені О.Гончара, Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ, вчителі-практики, які мають чималий досвід підготовки учнів до олімпіад ІІІ та ІV етапу, шкільні вчителі, які щорічно мають учнів-переможців на ІV етапі Всеукраїнської олімпіади з правознавства. Журі виважено, принципово та відповідально поставилося до перевірки учнівських робіт і об’єктивно їх оцінило.

За попередніми підрахунками найкращих результатів досягли учасники: 9-х класів – спеціалізованої школи № 5 м. Нікополя, 10-х класів – Криворізької ЗШ № 41, 11 –х класів – ЗШ № 6 м. Павлограда та Китайгородської СЗШ Томаківського району

Високі результати продемонстрували учасники від міст Кривого Рогу  (9 переможців), Новомосковська (6 переможців), по 4 переможці мають представники міст Дніпропетровська та Дніпродзержинська, по 3 переможці є у команд із міст Нікополя і Павлограда. Серед сільських команд – найбільше призових місць отримав Томаківський район (3 переможці); два переможці має команда із м. Синельникове.

Згідно з вимогами нового «Положення про Всеукраїнські учнівські олімпіади, турніри, конкурси з навчальних предметів, конкурси-захисти науково-дослідницьких робіт, олімпіади зі спеціальних дисциплін та конкурси фахової майстерності» (2011 р.)  переможцем може бути учасник, який за сумарним результатом виступів на всіх обов’язкових рівнях відповідного етапу олімпіади набрав третину від максимально можливої сумарної (за всіма обов’язковими турами) кількості балів. Журі прийняло рішення відзначити дипломами переможців лише ту частину учнів, яка, відповідно до діючого положення, не перевищує 50% числа учасників змагань відповідного класу (курсу) з орієнтовним розподілом кількості дипломів у співвідношенні 1:2:3. Тому переможцями стали 45 учасників, які за сумарним результатом набрали найбільшу кількість балів: І місце посіли 4 учнів, ІІ місце – 13 учнів, ІІІ місце – 28 учнів.

Загалом, результати робіт засвідчують, що більшість учнів ґрунтовно володіє знаннями з теорії держави і права, конституційного, адміністративного і трудового права, на належному рівні орієнтується в питаннях сімейного, цивільного та кримінального права. Разом з тим, учні виявили глибоке розуміння програмного матеріалу, продемонстрували вміння творчо застосовувати теоретичні знання під час виконання практичних вправ з правознавства.

Оргкомітет олімпіади

Інші результати олімпіад