Результати обласної олімпіади з історії

скачать Протоколи засідання журі ІІІ етапу Всеукраїнської олімпіади з історії 

ІІІ етап Всеукраїнської олімпіади з історії
(15 січня 2012 року)

 

На підтримку обдарованих учнів 15 січня 2012 року у Дніпропетровському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти було проведено ІІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з історії. В ній приймали участь учні 8-11 класів. Інтелектуальні змагання з історії було присвячено Дню Соборності і Свободи України.

На урочистому відкритті учасників олімпіади радо вітали представники ректорату ДОІППО, викладачі Дніпропетровського національного університету ім. О.Гончара, члени журі і оргкомітету. Зі щирими вітальними словами до учасників олімпіади звернувся голова журі, декан історичного факультету ДНУ ім. О. Гончара Сергій Іванович Світленко та Ігор Якович Щупак, автор підручників із всесвітньої історії для учнів 6-11 класів, кандидат історичних наук. У своїх зверненнях до учнів вони підкреслили важливість історичної науки у суспільному житті та значимості особистості у її творенні.

Учнів було ознайомлено із регламентом проведення олімпіади. Кожен школяр отримав пам’ятку з правилами проведення олімпіадних завдань.

У обласному етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з історії взяли участь 159 учнів з усіх регіонів області. Змагалися 28 учнів 8 класу, 38 учнів 9 класу, 43 учні працювали над завданнями у 10 класі і 50 учнів у 11 класі.

Учасникам олімпіади кожної із чотирьох паралелей були запропоновані завдання із історії України та всесвітньої історії 4-х рiвнiв складності, що відповідали рівню оволодіння програмним матеріалом у 8-11 класах. Серед таких завдань були тестові завдання на вибір однієї або декількох відповідей, питання на володіння хронологією, предметними поняттями, термінами та їх визначеннями, деякі завдання передбачали порівняння і співставлення основних політичних, соціально-економічних та культурних подій, діяльності видатних історичних та державних діячів минулого. Разом з тим, учням пропонувались творчі завдання, в котрих учні повиннi були проявити набутi на уроках історії компетенції через складання схем і заповнення таблиць, розпізнавання картографічного матеріалу, пам’яток архітектури та образотворчого мистецтва, виокремлення фактів, дат тощо. Кiлькiсть запропонованих різнорівневих завдань різної складності сприяла узагальненню та систематизацiї вивченого учнями матерiалу, спонукала до порiвняння та оцiнювання суперечливих та вразливих історичних фактiв, до критичного вміння робити висновки, прогнози та передбачення.

Учні працювали над виконанням олімпіадних завдань три години.

За попередніми підрахунками найкращих результатів досягли учасники: 8-х класів – НВК № 12 м. Дніпропетровська, 9-х класів – Криворізької гімназії № 95 та ліцею «Самара» м. Новомосковська, 10-х класів – Криворізької ЗШ № 111, гімназії № 11 м. Дніпродзержинська та м. Криворізької ЗШ № 41, 11 –х класів – Китайгородської СЗШ Томаківського району та Криворізької ЗШ № 110.

Високі результати продемонстрували учасники із міст Дніпропетровська, Кривого Рогу (по 7 переможців), Дніпродзержинська та Новомосковська (по 6 переможців), по 4 переможці мають міста Жовті Води, Нікополь, Павлоград та Тернівка. Серед районів – найбільше призових місць мають Солонянський, Покровський та Томаківський  (по 3 переможці). По два переможці мають м. Першотравенськ, Верхньодніпровський район та Дніпропетровський обласний медичний ліцей-інтернат «Дніпро».

Згідно з вимогами нового «Положення про Всеукраїнські учнівські олімпіади, турніри, конкурси з навчальних предметів, конкурси-захисти науково-дослідницьких робіт, олімпіади зі спеціальних дисциплін та конкурси фахової майстерності» (2011 р.)  переможцем може бути учасник, який за сумарним результатом виступів на всіх обов’язкових рівнях відповідного етапу олімпіади набрав третину від максимально можливої сумарної (за всіма обов’язковими турами) кількості балів. Журі прийняло рішення відзначити дипломами переможців лише ту частину учнів, яка, відповідно до діючого положення, не перевищує 50% числа учасників змагань відповідного класу (курсу) з орієнтовним розподілом кількості дипломів у співвідношенні 1:2:3. Тому переможцями стали 76 учасників, які за сумарним результатом набрали найбільшу кількість балів: І місце посіли 8 учнів, ІІ місце – 22 учні, ІІІ місце – 46 учнів.

Загалом роботи учасників олімпіади засвідчили про те, що учні успішно справились із завданнями, виявили глибоке розуміння програмного матеріалу, продемонстрували вміння творчо застосовувати теоретичні знання під час виконання практичних вправ, обґрунтовувати зв’язки всесвітньої та вітчизняної історії, робити узагальнення та висновки, критично коментувати, мислити і відстоювати власну думку.

Оргкомітет олімпіади

Результати всеукраїнських учнівських  олімпіад