Зліт

ТЕРИТОРІЯ АКТИВНОЇ МОЛОДІ

В житті немає пори,  прекраснішої ніж дитинство та молодість, адже це час становлення і планування майбутнього. Тому, важливо, щоб спільними завданнями школи, батьків, влади, громадськості сьогодні була підготовка молодого покоління до  відповідальної громадянської участі в житті суспільства, до вміння змінювати життя на краще конкретними справами.

Від початку незалежності України, координатором дитячого громадського руху на Томаківщині є районний Будинок школяра (засновник районної дитячої організації Федоркіна Т.В. —директор районного Будинку школяра). Спочатку дітей району об’єднувала районна організація СПОУ, яка з 2000 року  офіційно отримала назву Томаківська районна дитяча громадська організація «КРОК». Тож вже багато років поспіль саме ТРДГО «КРОК» об’єднує навколо своїх корисних справ  дітей та дорослих – учнів шкіл, вихованців Будинку школяра, педагогів та небайдужих дорослих.

Наприкінці кожного року, в усіх загальноосвітніх закладах району проходять Веселкові тижні, під час яких поповнюються ряди нових членів дитячої організації, а  після цього всі первинні дитячі організації збираються разом на Зльоті ТРДГО «КРОК», щоб об’єднатися разом в одне дружне веселкове коло для вирішення нагальних проблем, обміну цікавими новинами та досвідом.

У цьому році Зліт Томаківської районної дитячої громадської організації «КРОК» став 15-им, ювілейним. 02 грудня 2016 на нього прибули 150 делегатів-лідерів з 12 первинних осередків, які діють в школах району, а також відвідали почесні гості : голова Томаківської районної ради Скрипченко Н.М, заступник голови районної ради Полозок О. В., голова Томаківської селищної ради Калашник І.В.,  заступник голови селищної ради Євтушенко Є. В.  та начальник відділу освіти Томаківської районної державної адміністрації Присташ Ю.А..

Під час  офіційної частини Зльоту, з вітальною промовою до присутніх звернулася Н.М.Скрипченко. Наталя Миколаївна зазначила, що лідери дитячого руху  Томаківщини, згідно абревіатурі «КРОК» – кмітливі , розумні , організовані , компетентні  , і тому є надією нашої країни на відродження та становлення української держави.   Також Наталя Миколаївна від імені депутатського корпусу районної ради передала подарунки для кращих первинних дитячих організацій району .

Поздоровив дітей-лідерів й Калашник І.В. Він наголосив на тому, що в свої шкільні роки входив до складу активу ТРДГО «КРОК» за часів її організації та становлення, і навіть приймав участь у розробці назви нашої районної дитячої організації . Іван Володимирович закликав дітей завжди бути активними, ініціативними , відстоювати власну думку .

Зі словами привітань звернулася до делегатів 15-ого Зльоту  Ю.А. Присташ, яка побажала лідерам здобуття великого багажу необхідних знань і умінь, активної життєвої позиції, подальших успіхів і звершень щодо здійснення соціальних і громадських проектів.

Далі 15-ий Зліт ТРДГО «КРОК» продовжився командними змаганнями лідерів дитячих організацій Томаківщини «Територія активної молоді». Змагання включало в себе ряд випробувань. Інтелектуальний конкурс «Знаю все про Україну» мав на меті перевірити знання лідерів з історії рідної країни, селища.  Під час конкурсу «Молодіжна соціальна реклама» було піднято питання важливих аспектів сучасного життя. Юні лідери демонстрували власний погляд на вирішення соціальних проблем нашого суспільства. «Народні прислів’я та приказки» – конкурс, який змусив учасників змагань звернутися до джерел народної мудрості. За відведений час команди мали з розсипаних слів скласти прислів’я та приказки про Батьківщину. В ході конкурсу «Наш дім  – Україна» учасникам було запропоновано фото відомих історичних та сучасних архітектурних пам’яток  в різних містах нашої країни , команда мала вказати правильну назву міста. Конкурс «Дитячі організації діють!» проходив у вигляді творчих виступів – звітів про роботу первинних дитячих організацій за минулий рік.

Настала хвилююча мить підведення підсумків, Т.В. Федоркіна засновник ТРДГО «КРОК», директор районного Будинку школяра, урочисто поздоровила дітей з проведеними змаганнями і оголосила підраховані бали. В результаті командних змагань лідерів дитячих організацій Томаківщини «Територія активної молоді» грамоти і подарунки за І місце були вручені команді лідерів д/о «Фортуна» Зорянського НВК, ІІ місце розділили лідери д/о «Квазар» Томаківського НВК №1 та д/о «Веселий вулик» Томаківської ЗОШ №2, ІІІ місце  в чесній боротьбі здобули команди д/о «Самоцвіти» Настасівської ЗОШ, д/о «Семицвіт» Вищетарасівської ЗОШ та д/о «Чайка» Преображенської ЗОШ. Інші дитячі організації отримали нагороди за активну участь.

Після проведення командних змагань , прослуханих звітів дитячих об’єднань району, згідно порядку денного відбулося обрання нових членів до ради дитячої організації «КРОК», ними стали: Дрок Діана (д/о «Веселий вулик» Томаківської ЗОШ  №2), Богдан Софія (д/о «Фортуна» Зорянського НВК), Руденко Валерія ( д/о «Дзвін» Кисличуватської філії Томаківського НВК №1),  Цвітенко Вікторія ( д/о «Чайка» Преобрабраженської ЗОШ), Данильченко Юлія (д/о «Калина» Чумаківської ЗОШ).

Далі свято продовжилося ігровим флеш-мобом , участь в якому приймали всі присутні у залі , по його завершенні  учасники дружно проскандували : «Україна – територія активної молоді!».

Підсумовуючи роботу 15-ого Зльоту Томаківської районної дитячої громадської організації «КРОК» треба відмітити, що ця зустріч стала ще одним доказом талановитості, креативності, вміння дружити і діяти дітей Томаківщини  й хочеться сподіватися на подальшу  активність дітей , розвиток їх творчої енергії, незалежних думок та сил, щоб змогли вони втілити в життя все до чого прагне розум і душа кожного з них!

 

Голова ТРДГО «КРОК» О.Івахненко

Залишити відповідь

Увійти через: