Виховуємо патріотів

Вже який рік поспіль золота осінь скликає учнів закладів освіти Томаківщини на районний спортивно-туристичний зліт, який є справжнім випробуванням для юних туристів-краєзнавців на сміливість, витривалість, взаємопідтримку, дружбу, любов до рідного краю  і вправність з туристичних навичок, здобутих протягом року під час туристичних подорожей.

У цьому році, з нагоди відзначення Всесвітнього дня туризму та Дня захисника України, 18-19 жовтня вперше був проведений дводенний спортивно-туристичний військово-патріотичний зліт, який відбувся завдяки злагодженій організаційній роботі відділу освіти, районного Будинку школяра, громадської організації «Союз ветеранів АТО «Козаки Томаківщини», за підтримки Сергія Григоровича Семененка, голови Томаківської районної держадміністрації, Калашника Івана Володимировича, голови Томаківської селищної ради, спільно з Томаківським районним сектором головного управління ДСНС України Дніпропетровської області, Томаківською районною організацією Товариства сприяння оборони України та іншими небайдужими до національно-патріотичного виховання учнівської молоді земляками.

Районний захід став справжнім святом для юних туристів Томаківського НВК «І-ІІІ ступенів – ДНЗ» № 1, Томаківської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2,  Зорянського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів – ДНЗ»,  Добронадіївського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів – ДНЗ» та Чумаківської ЗОШ І-ІІІ ступенів, адже він носив навчально-конкурсний характер. Цього року  на туристичні змагання з чудовим настроєм та спортивним азартом  у спортивно-туристичних випробувань зійшлися 40 учасників.

Юні туристи дислокувалися на території Старого парку селища Томаківки. Завдяки Ружицькій Ларисі Володимирівни, інструктору дитячо-юнацького туризму, вчителя Томаківського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів – ДНЗ» № 1 та  учасників АТО на чолі з Яном Володимировичем Баршаком був завчасно встановлений військовий табір, від якого і діти, і дорослі отримали масу незабутніх вражень. Протягом двох днів зльоту всі бажаючі мали змогу зігрітися та відпочити у військовій штабній палатці, яка була забезпечена буржуйкою та розкладачками. А найбільше задоволення отримали всі від справжньої армійської польової кухні, на якій два дні поспіль вправні кулінари-бійці АТО і приватний підприємець Вікторія Володимирівна Колєсова готували смачний обід для всіх учасників та гостей зльоту.

У перший день заходу фахівці з техніки пішохідного велосипедного туризму, стрільби з пневматичної зброї, надання першої долікарської допомоги, допомоги при надзвичайних ситуаціях намагалися донести учасникам зльоту важливість вмінь і навичок у житті сучасних українців.

Другий день змагань розпочався зі святкової урочистої лінійки, на якій були присутні почесні гості: Хведчук  В. О., перший заступник голови Томаківської районної держадміністрації, Калашник І.В., голова Томаківської селищної ради, Присташ Ю.А., начальник відділу освіти районної держадміністрації, начальник відділу культури райдержадміністрації Леперда С.В., директор районного Будинку школяра Федоркіна Т.В. та  ініціатори районного заходу нового формату і змісту, учасники бойових дій Жос В.В., Осипенко О.О., Жос С.М., Лисечко Г.В., Тихоновський М.О., Шипула Є.В.

Святкова лінійка розпочалася зі здачі рапортів очільниками команд. Урочисту частину лінійки злагодженим чітким кроком продовжили юні прапороносці з державними прапорами, серед яких був прапор, нещодавно привезений волонтерами зі Сходу України, на якому були автографи учасників бойових дій. З великим почуттям гордості за нашу Батьківщину юними туристами та всіма присутніми було виконано Гімн України.

Вітаючи юних туристів з початком змагань, начальник відділу освіти районної держадміністрації Присташ Юлія Адамівна побажала хорошого настрою, легких перешкод, а головне – миру всім  та згуртованості під час випробувань.

До учасників героїко-патріотичного заходу із побажаннями витривалості та підтримки патріотичного духу звернулися Хведчук В. О., Калашник І. В., Леперда С.В.

З теплими словами побажань звернувся до всіх учасників змагань Жос В. В., учасник антитерористичної операції. «Нехай цього дня не буде серед вас ні переможців, ані переможених. Щоб дружба єднала вас!»,  – зичив Валерій Вікторович.

Зі зворушливими словами подяки та квітами до присутніх учасників антитерористичної операції звернулися учні. Подякувавши їм за героїзм, патріотизм та приклад бойового братерства, учасники заходу схилили голови у глибокій скорботі за тими, хто відійшов у вічність.

Під час лінійки також були представлені члени суддівської колегії, проведений інструктаж учасників змагань та жеребкування.

Програма другого дня зльоту включала спортивно-туристичні змагання з техніки пішохідного та велосипедного туризму.  У випробуваннях «Командна смуга перешкод» на юних спортсменів чекали змагання на етапах: «маятник», паралельні мотузки, навісна переправа через річку Томаківка, підйом з прусиком, переправа на ковзкому карабіні, «купини».

В умовах, наближених до природніх, на території району Топольки були проведені змагання з «Велотріалу» –  стоп-лінія, ворота, змійка, зигзаг, «болото», підйом та спуск.

Вперше, завдяки злагодженій команді чергової частини Томаківського районного сектора головного управління ДСНС України Дніпропетровської області, які забезпечили всім необхідним для проведення змагань, навіть пожежним автотранспортом, учасники зльоту не тільки мали змогу ознайомитися з  професією пожежника-рятувальника, але й набути певних навичок юного пожежника. Представники команд із великим задоволенням та азартом взяти участь у справжніх випробувань, до яких було включено такі етапи змагань: виклик рятувальної частини 101, одягнути на час спец одяг, каску та противогаз, проявити вправність з  пожежним рукавом при гасінні уявної пожежі, перенос потерпілого та надання йому першої долікарської допомоги.

За рішенням оргкомітету районного заходу у змаганнях не було переможців і переможених. Грамотами відділу освіти були нагороджені  команди, а грамотами Томаківської районної держадміністрації – організатори зльоту.

Відділ освіти, районний Будинок школяра висловлюють вдячність за співпрацю у патріотичному вихованні підростаючого покоління та хорошу підготовку районного заходу та місця його проведення Баршаку Я.В., голові громадської організації «Союз ветеранів АТО «Козаки Томаківщини» та  учасникам АТО: Жосу В.В., Осипенко О.О., Жосу С.М., Лисечко Г.В., Тихоновському М.О., Шипулі Є.В;

Марченку А.В., підполковнику поліції, начальнику Томаківського відділення поліції Нікопольського відділу поліції ГУНП в Дніпропетровській області;

Легкоступ О. А., тимчасово виконуючої обов’язки начальника Томаківського районного сектора головного управління ДСНС України Дніпропетровської області;

Манзюку О.С., голові Томаківської районної організації Товариства сприяння оборони України.

Варто зазначити, що цьогорічне спортивно-туристичне свято відбулося за фінансової та матерільної підтримки Томаківської районної державної адміністрації, Томаківської селищної ради та фермерських господарств на чолі з Скорук Т.О., Бардадима В.Г. та Калашника В. С.

Оргкомітет районного зльоту дякує директорам закладів освіти: Філь Т.П. (Томаківський НВК № 1), Шевченко Т.Ю. (Томаківська ЗОШ № 2), Рубан А.Т. (Добронадіївський НВК),  Сергійчук О.С. (Чумаківська ЗОШ), Слюсар І.В. (Зорянський НВК) за сприяння та підтримку розвитку дитячо-юнацького туризму в районі та популяризацію туризму серед учнівської молоді.

За злагоджену роботу суддівської колегії висловлюємо вдячність вчителям Ружицькій Л.В., головному судді районних змагань зі спортивного туризму (Томаківський НВК № 1), Рибаченко О.А., головному судді змагань з велосипедного туризму (Зорянський НВК) та суддям на етапах змагань: Яременко О.В. (Томаківська ЗОШ № 2), Драгуну М.Г. (Добронадіївський НВК), Патлуху О.С. (Настасівська ЗОШ),  Заболотній О.В. та Баглай Ю.А (Чумаківська ЗОШ).

Такі заходи  формують громадянську позицію, обов’язок щодо захисту цілісності та незалежності України, ціннісні орієнтири, здоровий спосіб життя та популяризують туризм серед учнівської молоді; налагоджують співпрацю між структурними підрозділами райдержадміністрації, селищної ради та громадськими організаціями, що дає можливість виховати свідомого патріота України.

Залишити відповідь

Увійти через: