Якісна освіта є запорукою побудови якісно нової країни

Традиційно щороку освітяни району збираються на серпневу конференцію педагогічних працівників. І цей рік не став виключенням. 28 серпня у Томаківській ЗОШ І-ІІІ ст. №2 для підбиття підсумків роботи за попередній начальний рік та обговорення планів на майбутній 2015-2016 зібрались представники освітньої галузі Томаківського району. У конференції взяли участь голова Томаківської районної державної адміністрації Пшенічний В. В., голова Томаківської районної ради Скрипченко Н. М., кандидат педагогічних наук, заступник завідуючого кафедрою управління загальноосвітніми навчальними закладами Дніпропетровського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Вознюк Л. В., начальник відділу освіти райдержадміністрації Присташ Ю. А..

В переддень Дня Знань, Пшенічний В. В. щиросердечно привітав присутніх із початком нового навчального року, подякував за самовіддану працю, подвижництво, оптимізм. У своєму виступі він відзначив, що освіта є основою розвитку нації та держави, стратегічним ресурсом та запорукою майбутнього України. Саме освіта відтворює і нарощує інтелектуальний, духовний та економічний потенціал суспільства. А вся відповідальність за якість освіти, за вміння постійно вдосконалювати навчально-виховний процес та створювати для кожної дитини такі умови, де вона могла б самореалізуватися як особистість – покладена на вчителя.

З теплими вітаннями та щирими побажаннями до учителів району звернулася голова районної ради Скрипченко Н. М. У своєму виступі відмітила що в такий  нелегкий для країни час вчитель виховуєте та навчає наших дітей, прищеплює їм патріотизм та дух свободи. Саме від вчителя залежить майбутнє нашої освіченої, сильної нації. Акцентувала увагу на нових цілях модернізації освітньої галузі, які, не зважаючи на складний стан в країні, мають бути спрямовані на розвиток національної системи освіти, подякувала керівникам навчальних закладів району за допомогу у розробці соціальних проектів в галузі освіти.

Голова районної ради нагородила кращих освітян за результатами минулого року, побажала вчителям вдячних учнів і батьків

Конференцію було продовжено виступом основного доповідача, начальника відділу освіти Томаківської РДА Присташ Ю. А. щодо здобутків освітньої галузі району в 2014 – 2015 навчальному році та перспективи розвитку на 2015 – 2016 навчальний рік. На початку виступу вона зазначила, що освітня  галузь Томаківського району – це 28  навчально-виховних закладів усіх рівнів та типів:9 ДНЗ та 4-х НВК , 16 ЗНЗ, 3 ПНЗ. Це майже 411 освітян і головне – вихованці, а їх в у ДНЗ району 700, у школах майже 2487(з них учнів початкової школи – 1018, основної – 1162, старшої – 308.)

За попередніми даними у 2015-2016 навчальному році учнівський контингент буде складати 2556 учнів, 176 класів. З них за парти сядуть 290 першокласників, 149 десятикласників, 145 одинадцятикласників. Крім того,  близько 300 учнів буде навчатися в аграрному ліцеї.

У своїй доповіді зупинилася на словах президента України  П. Порошенка:

«Якісна освіта є запорукою побудови якісно нової країни. Це абсолютно чітка інвестиція в майбутнє. Не навчиш, не виховаєш нове покоління – нічого не буде».

Доповідач проаналізувала результати навчання випускників зазначила:у 2014-2015 навчальному році 377 випускників отримали документи про повну та базову загальну середню освіту, з них 158 випускників здобули повну загальну середню освіту та 219 випускників здобули базову загальну середню освіту, свідоцтва з відзнакою отримали 7,3% випускників 9-х класів (16 учнів).

Зазначила що золотими та срібними медалями цього року нагороджено 5 чоловік (3,2%) (3 – золоті, 2 – срібні). Далі зупинилася на аналізі результатів ЗНО 2015. Серед 59 навчальних закладів нашої області, випускники яких отримали на ЗНО 200 балів з одного предмета тестування відмічено Виводівську ЗОШ І-ІІІ ступенів (директор Куліш Н. В.) Випускниця Маслова Катерина отримала 200 балів з математики (вчитель Люлька Л. М.)

Приємно відзначити вчителів що підготували учнів які показали високий рівень досягнень з математики Люлька Л.М., Савран Л.П., Мольцан В. І., Біленко Л.М., Кірова Н.Ф., з української мови та літератури Мєдєнцова А.М, Кулик О.В, Чичкань О. В., Хижняк І.В, Михайльо Л.Т., з географії Коваленко О.Г, Селезньова К.А., з історії  Воропаєв А.Т,Тищенко С.С., Чеборай С.В., з іноземної мови Петровська М.В, Дурніна Л.О.

Належний фаховий рівень учителів дали позитивний результат у роботі з обдарованою учнівською молоддю. Усі методичні заходи на базі ДНЗ, ЗНЗ сприяли активізації роботи з обдарованими дітьми, результативність якої засвідчили конкурс із захисту учнівських науково – дослідницьких робіт,  творчі конкурси, спортивні змагання,  святкові дійства. Досягнення дітей – результат  майстерності, творчої праці наставників

Значна увага у доповіді була присвячена заходам щодо енергозбереження в школах району. Зокрема, за рахунок гранту посольства Японії по програмі  «КУСАНОНЕ» закінчено роботи з заміни 215 вікон на металопластикові у Томаківській ЗОШ І-ІІІ ст. №1 на суму 1 млн. 399 тис. 852 грн.. Крім того, на ремонт віконних отворів цієї школи залучено 238 тис. грн з районного бюджету.

За рахунок коштів районного бюджету здійснені ремонтні роботи в котельнях 3-х шкіл (Томаківській ЗОШ І-ІІІ ст. №1 , №2,Настасівської ЗОШ І-ІІІ ст. )

До 01.10.2015 року планується  заміна вікон у Вищетарасівській та Чумаківській ЗОШ І-ІІІ ст. Передбачається реконструкція котельні Томаківської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 на суму 1 млн.972 тис. грн. Уже сьогодні відбувається реорганізація Зорянської ЗОШ у  навчально-виховний комплекс «Загальноосвітній навчальний заклад – дошкільний навчальний заклад»

Усі напрацювання в галузі освіти стали можливими завдяки глибокому розумінню керівництвом держави, області, району необхідності оновлення освіти. Нові кроки в розвитку освіти будуть пов‘язані з посиленням ролі місцевих органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, із залученням громадян до вирішення проблемних та актуальних питань.

Роботу конференції було продовжено виступом Вознюк Лідії Володимирівни. кандидата педагогічних наук, заступник завідуючого кафедрою управління загальноосвітніми навчальними закладами Дніпропетровського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти відносно розвитку освітнього простору школи в умовах реформування освітньої галузі. До виступу також запрошувались директори шкіл:Сергійчук О. С., директор Чумаківської ЗОШ І-ІІІ ст., яка зупинилась на ролі державно-громадського управління школою для забезпечення неперервної освіти та підготовки конкурентноспроможної особистості та Рубан А. Т., директор Добронадіївського НВК про роль школи в національно-патріотичному вихованні учнів.

В діловій атмосфері пройшла пленарна частина, потім учасники продовжили обговорення на секційних зібраннях. Умови, в яких зараз перебуває Україна, не повинні вплинути на якість освіти – такий загальний настрій учасників конференції та керівництва району, яке було присутнє на зібранні. Зокрема, голова адміністрації Пшенічний В. В.. запевнив, що зробить все, щоб забезпечити якісний навчально-виховний  процес у школах району.

 

Залишити відповідь

Увійти через: