Засідання обласного клубу директорів сільських шкіл «Перспектива»

Десять років тому в нашій області  пройшов огляд-конкурс «На кращу сільську школу». Його метою було пошук сучасних моделей навчальних закладів, які були б прообразом школи майбутнього, дають якісну, ефективну освіту, доступну для кожної сільської дитини. Із 342 сільських навчальних закладів області, учасників конкурсу, було визначено 20 кращих. Серед них – Чумаківська ЗОШ І-ІІІ ступенів нашого району, директор якої Сергійчук О. С. – лідер і менеджер, прогност і консультант, організатор і методист.

Директори шкіл-призерів створили обласний професійний клуб. І ось уже десять років мають можливість постійно обмінюватись досвідом, новими ідеями та інноваційними проектами, знайомити широку громадськість із досягненнями своїх навчальних закладів. Таке спілкування в клубі є невичерпним джерелом педагогічних ідей, досвіду підвищення якості навчально-виховного процесу.

16 квітня колектив Чумаківської ЗОШ І-ІІІ ступенів сердечно вітав гостей – членів професійного клубу директорів сільських загальноосвітніх навчальних закладів області на чолі з начальником науково-дослідного відділу креативної освіти та координації методичної роботи Дніпропетровського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Колядою І.Г. та показав результат системної, наполегливої, завзятої праці талановитих педагогів школи, їх керівника у тісній співпраці із органами місцевого самоврядування, батьками і керівниками підприємств агропромислового комплексу.

Делегацію директорів  перед в’їздом у село зустрічав випускник школи Рябовол М. Г., а сьогодні – голова батьківського комітету, начальник лікарні державної ветеринарної медицини в Томаківському районі, який здійснив короткий екскурс в історичне минуле села.

У ювілейному засіданні клубу взяли участь Скрипченко Н. М., голова районної ради, Кугенко В. П., заступник голови райдержадміністрації, Машихіна П. Б., доцент кафедри гідравліки та водопостачання Дніпропетровського національного університету залізничного транспорту ім. академіка В.Лазаряна, Присташ Ю.А., начальник відділу освіти райдержадміністрації, Терпеловська В. А., чумаківський сільський голова, які звернулися до гостей із словами вітання та ознайомили присутніх з районом, успіхами та здобутками громади, освітян і учнів зокрема, що досягаються завдяки  працелюбності мешканців району та тісній співпраці і партнерства влади, громади, підприємців.

«Є школи, в яких цінується Слово, – і це добре! Є школи, в яких цінується Діло, – і це добре! Є школи, в яких цінується особистість  – і це відноситься до Чумаківської школи», – презентувала навчальний заклад  директор Сергійчук О. С., говорячи про наукові засади та інноваційні аспекти управління навчальним закладом , висвітлюючи здобутки педагогічного та учнівського колективу навчального закладу. А їх багато.

 Навчально-методичну роботу у методичній панорамі «Сучасні підходи до організації та розвитку проектної та науково-дослідницької діяльності вчителів та учнів у навчальному закладі» представила Ігнатченко Н. В., заступник директора з навчально-виховної роботи.

Гості переконалися, що в шкільному науковому товаристві «Джерело» гуртуються майбутні науковці, розумні та допитливі. Оригінально презентували себе юні екологи, біологи, філологи, краєзнавці.

Дослідницька робота в школі починається з початкових класів. Підсумковий  проект «Сім чудес села Чумаки» на основі проведеного дослідження показали Кріпак Ю., учениця 5 класу, та її керівник, вчитель початкових класів Запорізька Н. М.

Підтримку пошукової діяльності учня в галузі гуманітарних дисциплін здійснює Соболь І. О., вчитель української мови та літератури. ЇЇ учениця Фролова С. дослідила походження свого імені.

Розчулили учасників засідання клубу презентація літературної студії «Роксолана» та композиція «Жінка». Керівник студії Мисюра Л. Г., вчитель української мови та літератури, впевнена в тому, що заповітна мрія кожного мислячого педагога – щоб серце вихованця було чутливим до кожного слова, щоб дитяча душа відгукнулась, мов ніжна струна, на тонку музику його душі.

Новий струмінь у творчу майстерню чумачан принесли Заболотня О. В., вчитель географії та біології, із обдарованими учнями школи, учасниками різноманітних конкурсів обласного та Всеукраїнського рівнів, ученицями 11 класу, які презентували свої перемоги та досягнення: Лавріненко О. – проект «Охорона виду «черепаха болотяна», Мисюра А.-  проект «Відомі земляки», Лавриненко А. – проект «Моя квітуча школа».

Під керівництвом Біличенко Н. І., заступника директора з виховної роботи, гості мали змогу здійснити екскурсію в шкільний парк, створений руками учнів і батьків школи, та відвідати родинний фестиваль « Ми – чумачани».

Незабутнє враження справили  майстер-класи гуртківців школи та їх керівників – батьків. Милували око витинанки, вишивки, дерев’яні вироби. Усе побачене викликало у гостей щире захоплення!

Всі присутні відмітили найважливіший секрет: учнівський і педагогічний колективи, батьківська громадськість, відділ освіти, сільська рада, районне керівництво – це єдина згуртована велика родина. Хотілося продовжувати спілкування, адже меж досконалості педагогічної майстерності керівництва та педагогічного колективу немає.

На завершення семінару, гості відмітили щиру гостинність закладу, ефективність роботи ювілейного засідання, подякували за корисну інформацію, наголосили на доцільності впровадження досвіду діяльності Чумаківської школи в інших закладах області, лунали лише схвальні  відгуки і побажання подальших успіхів. А з вуст президента обласного клубу директорів сільських шкіл Ляшенка А.Х. прозвучала переконлива думка: «Ваша школа – це восьме чудо села Чумаки!»

 

Залишити відповідь

Увійти через: