ЖУРАВЛІ ПАМ`ЯТІ

Нещодавно у навчальних закладах району проведено заходи, приурочені Дню пам`яті політичних репресій та Дню пам`яті жертв депортації кримсько- татарського народу.

Уроки мужності “Пам`яттю реабілітовані» пройшли у Китайгородській ЗОШ І-ІІІ ступенів, « Серед братських могил у краю  степовім» – у Виводівській ЗОШ І-ІІІ ступенів.

Виховні години « Розгойдані дзвони пам`яті», « Співчуття і пам’ять»,                 « Журавлі пам`яті», « Мої думки …– мої слова… в них сила та незалежність духу», проведено у Глухівському НВК « ЗОШ І-ІІ ступенів – ДНЗ», Виводівській ЗОШ І – ІІІ ступенів, Китайгородській ЗОШ І- ІІІ ступенів,Вищетарасівській ЗОШ I-IIIст., а уроки історії « Доля жертв політичних репресій» та « Життя в роки сталінізму»- у Виводівській ЗОШ І-ІІІ ступенів.

Кожна історична трагедія знаходить відголосок у літературі, живописі.Саме з метою ознайомлення школярів з тоталітарним беззаконням було організовано виставки літератури

–         « Таке не повинно повторитися» (Китайгородська ЗОШ І-ІІІ ступенів);

–         «В памяті навічно», «Повернення із забуття» (Вищетарасівська ЗОШ І-ІІІ ступенів)

 

За даними історика А.Антонова-Овсієнка, терор 1935-1941років приніс 20 млн. жертв. За підрахунками М.Максудова, колишнього радянського демографа, людські втрати в УРСР від репресій 1927-1938р. становили 4,4млн. чоловік.

Ми маємо пам*ятати про трагедії репресій і депортацій, щоб не повторити помилок історії.

Залишити відповідь

Увійти через: