Зустріч з визволителями

Погожий жовтневий ранок напередодні відзначення 70-ї річниці визволення України від фашизму та форсування Дніпра зібрав учнівську молодь Томаківщини, щоб торкнутися сторінок історії і зустрітися з легендарними особистостями, земляками, ветеранами Великої Вітчизняної війни В.В. Переяславцем та В.В. Логвиненко. Зустріч ініційовано і організовано Томаківською райдержадімінстрацією спільно з відділом освіти то керівниками навчальних закладів.

В.Г. Бардадим, голова ТРДА, Н.М. Скрипченко, голова РР, М.В. Луць, голова ради ветеранів, керівники та заступники закладів освіти, школярі з захопленням слухали розповідь Василя Васильовича про значення форсування Дніпра для перемоги у ВВ війні; про те, що після Сталінградської і Курської битв німецькі війська були знесилені, але мали надію на водний рубіж – Дніпро; про звільнення Дніпродзержинська і Дніпропетровська чотирма фронтами України; про свою мрію стати авіаційним механіком; про сходжені солдатськими чобітьми дороги України, Польщі і Берліну; про роботу у рідній школі директором та вчителем історії.

Зворушила учасників і розповідь Валентини Василівни, яка народившись у Ставропольскому краї, попала в армію неповних 18, спочатку санітаркою, далі – медсестрою медсанбату. Брала участь у боях на Курській Дузі, що точилися 50 днів, форсувала Десну, Дніпро.

Ветерани згадували цікаві факти з воєнних подій, про своє життя  післі війни, адже Валентина Василівна три роки прожила в Китаї.

Вдячні слухачі, учні Томаківської ЗОШ №1 та Томаківської ЗОШ №2 привітали ветеранів теплими словами, власними віршами, квітами та подарунками.

Залишити відповідь

Увійти через: